Tuple, Pyykkö & Sedergren Ensemble  

Tarotista, Lazy Bonezista ja Raskaasta Joulusta tuttu Tommi ”Tuple” Salmela kiertää keikoilla triona Pyykön ja Sedergrenin kanssa.

Tuple on tehnyt viime vuosina kaksi soololevyä, jotka ovat saaneet ympäri maailmaa hyviä arvosteluja. Kristian Pyykkö on kuopiolainen kitaristi, joka on soittanut Kuopion Kaupunginteatterissa musikaaleissa sekä esiintyy koomikko Teemu Vesterisen podcast-ohjelmassa. Pepe Sedergren on kultalevyjä saaneen ja ympäri maailmaa klubit ja festarilavat valloittaneen Reckless Loven kitaristi ja biisintekijä.

Tuple, Pyykkö & Sedergren Ensemble soittaa covereita laidasta laitaan, muunmuassa Bon Jovista Vesa-Matti Loiriin. Setistä löytyy lisäksi myös muutamia Tuplen soolotuotannon kipaleita. Melkein mitä vaan yllätyksiä voi setistä löytyä, Frederikistä Iron Maideniin.

Tuple-photo by Marc Sabat, Pyykkö-photo selfie, Pepe-photo by Maria Sedergren, photoshopped by Marc Sabat

TIEDOSTOT:

Mikäli tiedostoja halutaan käyttää muuhun, kuin DW:n kautta myytyyn ohjelmaan, on siihen pyydettävä lupa DragonWhite Oy:ltä

Keikat: Minni
Keikkakalenteri:
Date City Venue Country
30.08.25 Nilsiä Hophaus Tahko Finland

Subscribe: RSS | iCal